ÖNEMLİ İKİ MESAJ

 

 Ticaret İl Müdürlüğünden yetki belgesi alan üyelerimiz odamıza bildirdikleri takdirde yönetim kurulumuz tarafından ofisleri ziyaret  edilerek   ofisinizin Yetki Belgeli Sorumlu Emlak Danışmanlığı  ve  Odamızın  üyesi olduğunuzu belirten soğuk mühürlü çerçeveli  “ Beratınız “  ücretsiz olarak ofisinizde takdim edilecektir.

1. YETKİ BELGESİ

Değerli meslektaşlarım. Ankara Emlakçılar Odamız kurulduğu günden bugüne tek hedefi olan meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın haklarının korunması ve yasal düzenlemelerin yapılması yönündeki çalışmaları neticesindesiz meslektaşlarımızın bizlere güveni, sabırlı bekleyişi ve her zaman olduğu gibi desteklerinizle Ticaret Bakanlığıtarafından 5 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan “TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK” ile müktesep haklarınız korunmuş ve kaçağın önüne geçilmesi içinönemli adımlar atılmıştır.

Tabii ki Yönetmeliğinuygulamasında meydanagelen bazı aksaklıkların giderilmesi için de Bakanlık yetkilileri ile devamlıistişare halindeyiz.Bir yandanda yasal prosedürüde takip ediyoruz. İnşallah kısa zamanda bu aksaklılarında bakanlık tarafından yapılacak düzenlemeyle giderileceğini umuyoruz.

Yönetmeliğin hazırlanması dönemindeki yoğun çalışmalarda katkı koyan,  duyarlı davranan  meslektaşlarımıza, TEMFED Federasyonumuza, Oda ve Dernek Başkanlarımıza, Ticaret Odaları Meslek Komitelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Müktesep haktan faydalanan Meslektaşlarımızın il müdürlüklerinden yetki belgelerini ilerde sıkışıklığa meydan vermemek için bir an önce almalarınıönemle tavsiye ediyorum. Bu konuda odamızda kurulan Yetki belgesi hizmet birimimiz  ATEM ve ATO üyelerine   destek hizmeti vermektedir.

Yeni işyeri açanlar ve müktesep haklardan yararlanamayan meslektaşlarımız da yönetmelik gereği MYB (Mesleki Yeterlilik Belgesi) almaları gerekiyor. Bunun içinde Odamızda MYK sınavı hazırlık seminerleri başlamıştır. Çok kısa süre içerisinde MYB sınavlarınada Federasyonumuz TEMFED ile başlanacaktır.

Bu hususta odamızın (0312)2318720 ve 231 8721 nolu telefonlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

2- KENDİ İNTERNET İLAN SİTEMİZ.

Gelişen teknolojik çağda internet sitelerinin önemi herkes tarafından bilinmekte ve gün geçtikçe de artmaktadır. Ancak bir çok internet portalları sektörümüzü tekellerine geçirme gayreti ile meslektaşlarımızı mağdur etmektedirler. Bunun önlenmesi ve artık kendi internet sitemizin hayata geçirilmesi zaruri olmuş gerekli önlemlerin almamız lazımdı. Sizlerden gelen taleple Tamamı kurumumuza ait olan emlakkutusu.com hayata geçirilmiş ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde alt yapı çalışmaları süratle devam etmektedir. Meslektaşlarımızın portföylerini hızla internet sitemize girmelerinin Çok yakın bir zamanda başlayacağımız reklam kampanyalarımızlakamuoyuna duyurulacak olan sitemizin güçlü bir şekilde sahaya çıkmasında önem arz etmektedir. Bunun için siz meslektaşlarımızdan istediğimiz emlakkutusu.com sayfamızdan  üye kaydınızı yaparak portföylerinizi  biran önce girmenizdir. Siz istediniz biz yaptık. Sitemize sahip çıkıp diğer internet sitelerinin tekelinden hep birlikte kurtulalım.

Tüm meslektaşlarıma bol kazançlı, bereketli hayırlı işler diler.

saygılar sunarım.

Ahmet Rıfat YETKİN
Yön. Kur. Bşk.

 ÖNEMLİ İKİ MESAJ
 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü   |   Milli Emlak   |   Sanayi Bakanlığı   |   Ankara Valiliği   |   Parsel Sorgulama   | 
ANKARA EMLAKÇILAR ODASI AKBANK İBAN NO: TR97 0004 6001 1288 8000 0922 19 MALTEPE SB.-- İŞ BANKASI HESAP NO: 4212-844897 MALTEPE ŞUBE ADRES: GMK Bulvarı No:122/11 06570 Maltepe ANKARA   Tel: 90 312 231 87 20-21  90 312 230 18 89   Faks: +90 312 229 59 57     atem@atem.org.tr
Ana Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   Web Yönetici girişi E-Posta Yönetici Sayfası E-Posta Powered by pLan-et TechnologypLan-eT İletişim ve Teknoloji Hizmetleri-port724.com