EMLAK SEKTÖRÜ
26.04.2007 | TÜRKİYE`NİN EMLAKÇILARI ARTIK BİR ARADA!

       Doğan Gazetecilik A.Ş ye bağlı emlak.milliyet.com.tr ile TEMFED arasında 19-04-2007 tarihinde 15 Meslek Odası Başkanı ve 20 nin üzerinde Dernek Başkanı ile imzalanan protokol ile Türkiye`deki emlakçılar tek bir platform üzerinde bir araya geldi.


       60 binin üzerindeki kayıtlı üyesi ile Türkiye’nin bir numaralı emlak sitesi olan emlak.milliyet.com.tr,Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) ile imzaladığı protokol doğrultusunda Istanbul ve Izmir dışındaki illerde faaliyet gösteren 15 meslek odası ve 20’nin üzerinde derneği tek bir emlak sitesi ile ücretsiz olarak internete taşıyacak.Her oda ve derneğe ayrı ayrı bir web sitesi hazırlanacak ve hepsini bir çatıda toplayacak federasyon için ayrı bir web sitesi yapılacak.Yapılan anlaşmaya göre tüm oda ve dernekler işlemlerini bu portallar üzerinden gerçekleştirecek.


       Emlakçılar, bu web sitesi üzerinden ilan girişleri yapabilecek ve ellerindeki gayrimenkullerin ziyaretçiler tarafından görüntülenmesini kolaylaştıracak arama motoru hizmetinden yararlanabilecek.Oda başkanları, kendileri için hazırlanan web sitelerinin dışında, emlak.milliyet.com.tr üzerinden de sektörle ilgili görüşlerini paylaşma imkanı bulacak.Emlak meslek dernek ve oda üyeleri, kendilerine özel emlak.milliyet.com.tr üyelik paketlerinden faydalanabilecek.'Bu anlaşma rekabet gücümüzü artıracak’


Başkanımız H.Ali TAYLAN, internetin her alanda iş yapış şeklini değiştirdiğini, emlak sektörününde internete taşınarak büyük bir değişim geçireceğinden kuşku duymadığını ifade etti. Bu anlaşmanın, oda ve derneklere üye emlakçıların daha büyük firmalarla rekabet edebilmesi açısından önem taşıdığını belirten başkanımız, bu şekilde üyelerin portföylerini en kolay şekilde tüketiciye ulaştırabileceğini kaydetti. Oda ve derneklerin kurumsal kimliğini tanıtması ve standartların yükselmesi açısından da anlaşmanın önemine işaret ederek, kayıt dışı çalışan emlakçıların bu sistemin içinde olamayacağını ve böylece sektördeki sıkıntının giderilmesi içinde önemli bir adım atıldığını söyledi.


“Sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz”
Milliyet Internet Emlak Satış Direktörü Ebru Kökten Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası’nda bütün illerdeki emlak meslek oda ve dernek başkanlarının katılımıyla gerçekleşen törende, imzalanan protokolün Türk emlak sektörüne büyük bir hareketlilik getireceğine inandıklarını söyledi. Bu anlaşma çerçevesinde kaçak emlakçılarla çalışmayacaklarını dile getiren Kökten, bu şekilde sektörün gelişimine katkıda bulunacaklarını söyledi.


Yavuz Selim Madenli / Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı.
“Mersin’de şu dönemde konut fiyatları çok uygun durumda ve ucuz sayılabilir.Hem bu nedenden dolayı hem de faizlerin düşmesi ile yükselmesi beklenen konut fiyatlarından dolayı konut almanın tam zamanı. Konut kredisi faizleri oranlarının düşmesine rağmen fiyatlarda oluşacak yükselmeler daha fazla olacaktır. Konut almayı düşünenlerin beklememesini öneriyorum.Ayrıca, emlak.milliyet.com.tr ile yaptığımız bu anlaşmanın da tüm üyelerimize çok önemli getirileri olacağını düşünüyorum.” 


 

 
 
 
 
Sayfa Başı    
Sayfa / Page:    [1]  

 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü   |   Milli Emlak   |   Sanayi Bakanlığı   |   Ankara Valiliği   |   Parsel Sorgulama   | 
İBAN NUMARALARIMIZ: AKBANK TR97 0004 6001 1288 8000 0922 19 MALTEPE ŞUBE - İŞ BANKASI: TR28 0006 4000 0014 2120 8448 97 MALTEPE ŞUBE ADRES: GMK Bulvarı No:122/11 06570 Maltepe ANKARA   Tel: 90 312 231 87 20-21  90 312 230 18 89   Faks: +90 312 229 59 57     bilgi@atem.org.tr
Ana Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   Web Yönetici girişi E-Posta Yönetici Sayfası E-Posta Powered by pLan-et TechnologypLan-eT İletişim ve Teknoloji Hizmetleri-port724.com