YÖNETİM KURULU BAŞKANI
AHMET RIFAT YETKİN
BAŞKANDAN
Tarih:
Son Güncelleme:02/04/2021
ÖNEMLİ İKİ MESAJ 

  Ticaret İl Müdürlüğünden yetki belgesi alan üyelerimiz odamıza bildirdikleri takdirde yönetim kurulumuz tarafından ofisleri ziyaret  edilerek   ofisinizin Yetki Belgeli Sorumlu Emlak Danışmanlığı  ve  Odamızın  üyesi olduğunuzu belirten soğuk mühürlü çerçeveli  “ Beratınız “  ücretsiz olarak ofisinizde takdim edilecektir.

1. YETKİ BELGESİ

Değerli meslektaşlarım. Ankara Emlakçılar Odamız kurulduğu günden bugüne tek hedefi olan meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın haklarının korunması ve yasal düzenlemelerin yapılması yönündeki çalışmaları neticesindesiz meslektaşlarımızın bizlere güveni, sabırlı bekleyişi ve her zaman olduğu gibi desteklerinizle Ticaret Bakanlığıtarafından 5 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan “TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK” ile müktesep haklarınız korunmuş ve kaçağın önüne geçilmesi içinönemli adımlar atılmıştır.

Tabii ki Yönetmeliğinuygulamasında meydanagelen bazı aksaklıkların giderilmesi için de Bakanlık yetkilileri ile devamlıistişare halindeyiz.Bir yandanda yasal prosedürüde takip ediyoruz. İnşallah kısa zamanda bu aksaklılarında bakanlık tarafından yapılacak düzenlemeyle giderileceğini umuyoruz.

Yönetmeliğin hazırlanması dönemindeki yoğun çalışmalarda katkı koyan,  duyarlı davranan  meslektaşlarımıza, TEMFED Federasyonumuza, Oda ve Dernek Başkanlarımıza, Ticaret Odaları Meslek Komitelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Müktesep haktan faydalanan Meslektaşlarımızın il müdürlüklerinden yetki belgelerini ilerde sıkışıklığa meydan vermemek için bir an önce almalarınıönemle tavsiye ediyorum. Bu konuda odamızda kurulan Yetki belgesi hizmet birimimiz  ATEM ve ATO üyelerine   destek hizmeti vermektedir.

Yeni işyeri açanlar ve müktesep haklardan yararlanamayan meslektaşlarımız da yönetmelik gereği MYB (Mesleki Yeterlilik Belgesi) almaları gerekiyor. Bunun içinde Odamızda MYK sınavı hazırlık seminerleri başlamıştır. Çok kısa süre içerisinde MYB sınavlarınada Federasyonumuz TEMFED ile başlanacaktır.

Bu hususta odamızın (0312)2318720 ve 231 8721 nolu telefonlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

2- KENDİ İNTERNET İLAN SİTEMİZ.

Gelişen teknolojik çağda internet sitelerinin önemi herkes tarafından bilinmekte ve gün geçtikçe de artmaktadır. Ancak bir çok internet portalları sektörümüzü tekellerine geçirme gayreti ile meslektaşlarımızı mağdur etmektedirler. Bunun önlenmesi ve artık kendi internet sitemizin hayata geçirilmesi zaruri olmuş, gerekli önlemleri almamız lazımdı. Sizlerden gelen taleple Tamamı kurumumuza ait olan emlakkutusu.com hayata geçirilmiş ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde alt yapı çalışmaları süratle devam etmektedir. Meslektaşlarımızın portföylerini hızla internet sitemize girmelerinin Çok yakın bir zamanda başlayacağımız reklam kampanyalarımızlakamuoyuna duyurulacak olan sitemizin güçlü bir şekilde sahaya çıkmasında önem arz etmektedir. Bunun için siz meslektaşlarımızdan istediğimiz emlakkutusu.com sayfamızdan  üye kaydınızı yaparak portföylerinizi  biran önce girmenizdir. Siz istediniz biz yaptık. Sitemize sahip çıkıp diğer internet sitelerinin tekelinden hep birlikte kurtulalım.

Tüm meslektaşlarıma bol kazançlı, bereketli hayırlı işler diler.

saygılar sunarım.

Ahmet Rıfat YETKİN
Yön. Kur. Bşk.

ATEM - ANKARA TÜM EMLAKÇILAR MESLEK ESNAF ODASI ÖNEMLİ İKİ MESAJ ATEM - ANKARA TÜM EMLAKÇILAR MESLEK ESNAF ODASI ,ÖNEMLİ,İKİ,MESAJ,Ticaret,İl,Müdürlüğünden,yetki,belgesi,alan,üyelerimiz,odamıza,bildirdikleri,takdirde,yönetim,kurulumuz,tarafından,ofisleri,ziyaret,edilerek,ofisinizin,Yetki,Belgeli,Sorumlu,Emlak,Danışmanlığı,ve,Odamızın,üyesi,olduğunuzu,belirten,soğuk,mühü ATEM - ANKARA TÜM EMLAKÇILAR MESLEK ESNAF ODASI ÖNEMLİ İKİ MESAJ Ticaret İl Müdürlüğünden yetki belgesi alan üyelerimiz odamıza bildirdikleri takdirde yönetim kurulumuz tarafından ofisleri ziyaret edilerek ofisinizin Yetki Belgeli Sorumlu Emlak Danışmanlığı ve Odamızın üyesi olduğunuzu belirten soğuk mühü